Ka Atölye

Eğitim > Atölyeler > Kanatlarını Aç

ARJEN ZWART ile OKUMAK = GÖRMEK

En yakın atölye tarihi:
23 Haziran Cumartesi 2018

1 GÜN

Tek Grup
Cumartesi
11.00-17.00+
Kontenjan 15 Kişi

Arjen Zwart ile gerçekleşecek bu tek günlük atölye, herhangi bir teknik bilgiyle hareket etmeden, tamamen katılımcıların yaratıcılıkları ve hayal güçleri üzerinden bir işleyişe sahip. Temel amaç, görsel bir dil ya da anlatı kurgulamak için rastgele fotoğraflar arasında bağlantılar kurmak ve bu bağlantıların her seferinde görüntülere nasıl farklı/yeni anlamlar yükleyebildiğini, görüntülerin birbirlerini nasıl etkilediğini görmek.

    

Atölyeye katılmak için ihtiyaç duyacağınız bir ön bilgi düzeyi ya da bir ön koşul yok. Temel fotoğraf bilgisine sahip olmak ya da fotoğrafla olan ilişkinizi görüntü okumaya merak duymak üzerinden kurmanız yeterli.
    
Bir de gelirken, varsa dizüstü bilgisayarınız ile dijiital fotoğraf makineniz/kameralı cep telefonunuz yanınızda olsun.

Atölye danışmanı: Arjen J. ZWART (Hollanda), www.arjenzwart.com

"Fotoğrafı kendi başıma öğrendim. Çeşitli dergi ve gazeteler için bağımsız fotoğrafçı olarak çalışıyorum. Ancak benim için en önemlisi kişisel projelerimi sürdürebiliyor olmak. Günlük yürüyüşlerim esnasında karşılaştığım her şeyi fotoğraflarım; sokak manzaraları, halk buluşmaları, ıssız araziler, şehir manzaraları…

Aynı zamanda Dog Food'un eş kurucusuyum; fotoğrafçılar için Antik Yunan felsefesinin kinizminden yola çıkan bir dergi. Bu ekiple aynı zamanda İstanbul'daki yerel fotoğraf çevrelerine ücretsiz seminerler veriyoruz. Dog Food'un sayılarına buradan ulaşabilirsiniz :: Dog Food."


Atölye Bedeli :: 

Yetişkinler için 100 ₺ (KDV Hariç)
Öğrenciler için 80₺ ₺ (KDV Hariç)

Atölye dili İngilizce olacaktır; ancak temel düzeyde bir İngilizce bilgisi ya da gruptan birinin İngilizce bilgisi ile size yardımcı olması çözüm olabilir. Arjen Zwart da biraz Türkçe biliyor :)