Ka Atölye

Dr Julius Neubronner’s Miniature Pigeon Camera

Dr Julius Neubronner’s Miniature Pigeon Camera

Dr Julius Neubronner’in Minyatür Güvercin Kamerası

En yakın atölye başlangıç tarihi:

1 Mayıs 2017 Pazartesi (hafta için grubu, Pazartesi&Pazar)
6 Mayıs 2017 Cumartesi (hafta sonu grubu, Cumartesi&Pazar)

(Tanışma toplantısı 29 Nisan Cumartesi, 11:00'da gerçekleşecektir.)


Temel Fotoğraf Atölyesi 6 hafta sürer ve haftada 2 gün gerçekleşir;


1 Mayısta başlayacak grup Pazartesi (19:00-21:30) & Pazar (11:00-13:30) günleri,
6 Mayısta başlayacak grup ise Cumartesi & Pazar günleri 11:00-13:30 saatlerinde gerçekleşecektir.

Tanışma toplantısı:: (Atölye başlangıç tarihinden önce gerçekleşir.) Fotoğraf makinelerinin tanıtımı. 1. ve 2. el makineler. Nereden, nasıl bir fotoğraf makinesi almalı?. Fotoğraf makinesi almak isteyenlere danışmanlık. Atölye başlangıç anketi.

1. Hafta:: Fotoğraf nedir, neyi anlatır? Fotoğrafın tarihçesi. Fotoğraf makinelerinin sınıflandırılması. Objektifler. (Hafta sonu uygulama)
2. Hafta:: Pozlama (Değişkenler Arası Bağlantı/Örtücü-Diyafram). Filmler ve sensörler. ISO kavramı. (Hafta sonu uygulama)
3. Hafta:: Işık. Işık ölçerler. (Hafta sonu uygulama)
4. Hafta:: Yardımcı ekipmanlar. Kompozisyon (Görüntü düzenleme). (Hafta içi gece çekimi ve hafta sonu genel uygulama)
5. Hafta:: Fotoğraf çekim gezisi (Konaklamalı 2 gün şehir dışı. Yer eğitim sürecinde açıklanır)
6. Hafta:: Etik ve telif hakları. Fotoğraf değerlendirmesi. Atölye bitiş anketi. Değerlendirme sonrası uygulamalı telafi çalışması (Hafta sonu uygulama)

30 saat teorik eğitim. 1 gece çekimi ve 1 değerlendirme sonrası telafi çekimi dahil olmak üzere toplam 25 saat uygulamalı eğitim yapılacaktır. Toplam eğitim süresi 55 saattir.

Atölye bedeli:
Öğrenci KDV dahil 300 TL / Lise ve üniversite lisans öğrencileri
Tam KDV dahil 350 TL

Atölye bedeli, atölye süresince 2. ve 5. haftalarda iki taksit halinde ödenebilir. Atölyemizde engelli bireyler için %13 kontenjan ayrılmıştır ve bedelsizdir.

TEMEL FOTOĞRAF BİLGİSİ VE KÜLTÜRÜ ATÖLYESİ

Temel Fotoğraf Bilgisi ve Kültürü Atölyesi fotoğrafa yeni başlayanların ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik bir atölye. Bu yönüyle fotoğrafın tarihçesinden fotoğraf makinesinin kullanımına, ışığın dilinden görüntü düzenlemeye kadar fotoğrafçının anlama, anlamlandırma ve anlatma yolculuğunda ihtiyaç duyacağı bilgileri hem teoride hem de pratikte farklı yöntemler uygulayarak hayata geçirir.

    
Fotoğraf, gerçekliğin fotoğrafçı tarafından yorumlanması haliyse eğer; bu atölye, görece gerçekliğin fotoğraf makinesinin hangi dil öğeleriyle yaratıldığını ve farklı tercihlerin nasıl farklı sonuçları ortaya koyduğunu merak eden katılımcılar için.