Ka Atölye

KA'DA İKİ MÜCELLİT

Ata Kam ve İrem Sözen ile, kendi işlerinde de kullandıkları el yapımı defter ve kitaplar için gereken temel bilgileri ve daha fazlasını uygulayıp öğrenmek için bir araya geliyoruz.

İki mücellit atölyesi iki farklı güne gerçekleşecek iki oturumdan meydana geliyor.

İlk gün, yani Cumartesi günü, sıkça kullanılan iki teknik olan Japon ciltleme ve çapraz dikiş çalışacağız. Ayrıca ciltleme ve malzemelerle ilgili bazı temel bilgiler de paylaşılacak. 

İkinci gün, Pazar günü ise, kapalı sırt ve Japon açık sırt olmak üzere iki farklı sert kapaklı kumaş ciltleme tekniği çalışılacak. 

Katılımcılar her iki güne de katılabilecekleri gibi, ilgilendikleri tek bir gün için de atölyeye katılabilecekler.


Atölye süresince ve sonrasında kullanacağınız mücellit setiniz bizden :) Atölyeye katılım için herhangi bir deneyiminizin olması gerekmiyor. En güzel müziklerinizi alıp gelin!

Atölye tarihi: 

17 Aralık 2016 Cumartesi, 14:00-19:00
18 Aralık 2016 Pazar, 14:00-19:00

Katılımcı sayısı her bir oturum için 12 kişi ile sınırlı.
Atölye bedeli her bir oturum için KDV hariç 150 TL'dir.

 

 

İrem Sözen >> 

1984’te İstanbul’da doğdu. 1990’da ailesiyle Diyarbakır’a yerleşti. 1999’da yatılı fen lisesi eğitimi için Ankara’ya geldi. 2002 yılında Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’ne kaydoldu. 2004 yılında Jeffrey Baykal Rollins’in fotoğraf ve sanat derslerinin etkisiyle fotoğrafla ciddi olarak zaman geçirmeye başladı. 2005 yılında ilk kitabı ‘My Lies are Wishes’ı yayınladı. 2006 yılında mimari mühendislik yüksek lisans eğitimi için Milano’ya yerleşti. 2008-09 arasında İngiltere’de zaman geçirdikten sonra İstanbul’a döndü. İstanbul Fotoğraf Merkezi ve Gapo’da atölyelere katıldı. 2011 yazında Michael Ackerman ile fotoğraf atölyesine katıldı. 2012 yılında ‘Recall’ isimli kitabını yayınladı. Halen İTÜ Mimarlık Fakültesi’nde doktora öğrencisi. Şu günlerde İstanbul'da Elipsis Galeri'de açılan 'Edisyonlar IV' sergisinde Recall isimli çalışmasıyla yer alan İrem'in işleri 15 Mayıs-21 Haziran 2014 tarihleri arasında görülebilir.

Ata Kam >>

(1983, Ankara), İstanbul’da yaşıyor.

Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Görsel İletişim Tasarım bölümünden mezun oldu. Daha sonra eğitimine New York’ta Parsons The New School ve International Center of Photography’de (ICP) devam etti. Çalışmalarında analog fotoğrafın ve deneysel baskı/kitap yapımının zengin ihtimallerine bağlı kalmayı tercih eden Ata Kam, bu gelenekleri hem amaçsal hem de araçsal olarak işlerine yansıtıyor. Bu işleri bugüne kadar çeşitli bienallerde, bağımsız mekanlarda, uluslararası fotoğraf festivallerinde sergilendi. Kendisine dokunan hikeyelerin peşindeki yolculuğuna ve üretmeye devam ediyor.